WATSONS KRİZİ

 

Bildiğiniz üzere Watsons geçtiğimiz günlerde büyük bir kriz yaşadı.

İstanbul Eyüp’teki Vialand AVM Watsons mağazasında ruj çalmakla suçlanan lise 3. sınıf öğrencisi B.C. Mağaza müdürü ve AVM güvenlik görevlisinin kendisini çıplak aradığını iddia etti. Aramada 2 erkek güvenlik görevlisinin de olduğunu söyleyen B.C. “Psikolojim bozuldu. Yapmadığım bir şeyle suçlandım. Çıplak arandığım zaman yaşadığım utanç korkunçtu. Güvenlik görevlisi ve mağaza müdürü hakkında şikayetçi oldum” dedi.

Skandala ilişkin açıklama yapan Watsons ‘Konunun hassasiyetinin bilinci içerisinde, müşterimiz ve ailesi ile iletişim halindeyiz. Tüm bu süreçte söz konusu iddiaların doğru olup olmadığı konusunun en kısa sürede aydınlatılması için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğimizi belirtiriz.’ dedi.

Söz konusu olaya ilişkin İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Ayşenur Demirkale, “Çocuğun bedenine, özel yaşamına müdahale ediliyor. Onuruyla oynanıyor. Her şeyden önce çocuk işkenceye tabi tutuluyor. Bu bir işkencedir” dedi.

Geçtiğimiz senelerde İzmir’de Watsons’ın birden fazla şubesinde aktif bir şekilde marka temsilcisi olarak çalışmış biri olarak herhangi bir şubede ne bu şekilde bir müdahale ile ne de bu sorumsuzlukta bir mağaza müdürü ile karşılaşmadım.Çalıştığım süre boyunca defalarca kez hırsızlık ile karşılaştık ve bu şekilde bir durum asla gerçekleşmedi.Bu sebepten yaşanan bu çirkin olayın markanın kendisine mal olmuş olmasından dolayı üzgün olsam da Watsons bu krizi kesinlikle doğru şekilde  yönetemedi.Gerek sosyal medya mecralarında yaptıkları açıklama olsun gerek kamuoyuna yönelik yayınladıkları mektup olsun bizi tatmin etmedi,ki bununla beraber bedensel haklara saldırının da hiçbir koşulda savunması zaten olamaz.

Sürecin takipçisi olacağız

Reklamlar

WATSONS KRİZİ” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s